Aktualności

OGŁOSZENIA – ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE 16 KWIETNIA

14 kwietnia 2017 ks. Anatol

1. Dzisiaj Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Składam wszystkim najserdeczniejsze życzenia, aby Zmartwychwstały Pan błogosławił wam na każdy dzień. Niech obdarzy pokojem i miłością każdą rodzinę.

2. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Taca tradycyjnie przeznaczona jest na katolickie uczelnie. Msze św. jutro jak w każdą niedzielę.

3. W sobotę kolejny raz podejmiemy sztafetę modlitw o powołania kapłańskie i zakonne w naszej Diecezji. Serdecznie zapraszam na modlitewne czuwanie od godz. 15.00.

4. W przyszłą niedzielę w całej Polsce będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc dla Syrii, zwłaszcza dla zrujnowanego Aleppo.

5. Bóg zapłać panu Kościelnemu z rodziną za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

6. Na kwiaty do Bożego Grobu zostało złożone 1746 zł, dziękuję serdecznie za te ofiary.

7. W ostatnim czasie zostało uporządkowane otoczenie plebanii i kościoła. Bardzo dziękuję za trud włożony w te prace Panom: Janowi Smoleń i Markowi Czech i tradycyjnie Panu Organiście i Panu Kościelnemu.

8. Dziękuję strażakom za czuwanie przy Grobie Pańskim. Cieszy to, że można było na nich liczyć, jak co roku.

9. Za udział w procesji rezurekcyjnej dziękuję straży, orkiestrze, Kołom Gospodyń, Paniom z Żywego Różańca, mężczyznom do sztandarów, paniom do feretronów, dzieciom sypiącym kwiaty i ich opiekunkom i oczywiście wszystkim, którzy wzięli udział we Mszy św. rezurekcyjnej.

10. W sobotę o godz. 18.30 Msza św. w intencji Rodzin, które w ostatnim czasie nawiedziła Matka Boża w swojej Fatimskiej Figurze. Tym razem, wyjątkowo, będą to rodziny z dwóch tygodni.

11. W najbliższym tygodniu wspominamy kolejne rocznice śmierci. Odeszli do domu Ojca i proszą o modlitwę: +Tadeusz Mazur – Jeżówka /17 IV 2006/, Stanisław Rams – Jeżówka /18 IV 1989/, Irena Guzek – Chlina /18 IV 2012/, Walenty Sarwa – Udórz /20 IV 1987/, Jan Czech – Chlina /20 IV 1991/, Jan Nowak – Udórz /23 IV 1981/, Antonina Kawałek – Chlina /23 IV 1984/. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i błogosławieństwa Bożego, a wszystkim gościom i parafianom życzę spokojnego i radosnego przeżycia Świąt Wielkanocnych w gronie Rodziny i przyjaciół.

Parafia pw. św. Bartłomieja AP.

Adres: Chlina 55, 42 - 439 Żarnowiec

Telefon: 32 644 91 63