Aktualności

OGŁOSZENIA UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 5.06.2022

4 czerwca 2022 ks. Anatol

1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny. Za tydzień Uroczystość Trójcy Najświętszej. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
2. Przeżyliśmy piękny czas nawiedzenia papieskiego krzyża i relikwii św. Jana Pawła II. Pragnę podziękować wszystkim, którzy sprawili, że ten czas mogliśmy przeżyć tak podniośle. Dziękuję za udekorowanie trasy procesji i za udział w tej procesji całej asyście, orkiestrze, druhom strażakom, dzieciom, młodzieży, służbie liturgicznej i tak licznym uczestnikom. Dziękuję dzieciom i młodzieży wraz z Panią katechetką za piękne misterium. Dziękuję Panu Kościelnemu za dekorację w kościele i za dar pięknego obrusu na ołtarz, dziękuję Panu Organiście za trwanie przez czas nawiedzenia. Cieszy mnie, że przez cały czas było czuwanie w kościele. Było widać, że to jest święto w parafii. Dziękuję wszystkim.
3. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu pragniemy w sposób szczególny modlić się o powołania kapłańskie.
4. Serdecznie dziękuję Panu Stanisławowi Szymczykowi z pracownikami za prace przy kościele. Bóg zapłać.
5. W przyszłą niedzielę poświęcenie pól:
Po sumie Chlina Dolna od godz. 13.30 od Udorza, przy starym cmentarzu i na zakręcie w stronę Wolbromia
Po Mszy św. popołudniowej od 16.30 Jeżówka, Kolonia Górna przy krzyżu, Zamiechówka i Góry
6. W najbliższym tygodniu wspominamy kolejne rocznice śmierci. Odeszli do domu Ojca i proszą nas o modlitwę: +Henryk Pluta – Udórz /7 VI 1984/, Stanisław Mudyń – Udórz /7 VI 1991/, Genowefa Nowak – Udórz /7 VI 2008/, Janina Kotnis – Chlina /8 VI 2008/, Stefan Nocoń – Chlina /8 VI 2015/, Jakub Pacoń – Chlina /9 VI 1983/, Stefania Słaboń – Chlina /9 VI 1988/, Wojciech Selwet – Chlina /9 VI 2019/, Władysław Szczęśniak – Udórz /11 VI 1989/, Kazimiera Mazur – Chlina /11 VI 1999/, Adam Słaboń – Chlina /12 VI 1983/, Julianna Ptasińska – Chlina /12 VI 1986/, Jerzy Kornobis – Udórz /12 VI 2000/. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i błogosławieństwa Bożego.

Parafia pw. św. Bartłomieja AP.

Adres: Chlina 55, 42 - 439 Żarnowiec

Telefon: 32 644 91 63