Aktualności

OGŁOSZENIA SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA – 17 MAJA 2020

16 maja 2020 ks. Anatol

1. Dzisiaj szósta niedziela Wielkanocna, za tydzień już Wniebowstąpienie Pańskie. Dzisiaj w sposób szczególny zanosimy modlitwy przez orędownictwo św. Jana Pawła II przed jutrzejszą 100 rocznica jego urodzin.
2. Zgodnie z nowym rozporządzeniem władz państwowych, w naszym kościele na Mszach i nabożeństwach może uczestniczyć do 24 osób. Inni mogą uczestniczyć na placu wokół kościoła. Wszyscy winni zachować dystans między sobą i mieć zakryte usta i nos. Przypominam, że dalej przyjmujemy Komunię św. na rękę.
3.W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek 18 maja br. o godzinie 18:00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka. Koncert, został podzielony na części, które odnoszą się do wyzwań stawianych nam przez Ewangelię, a które były jednocześnie częstym tematem papieskiego przepowiadania. Wezwanie do pokoju, jedności, dialogu religijnego, solidarności i świętości życia. Widowisko zostało zrealizowane na terenie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Ze względu na wciąż aktualne ograniczenia związane z pandemią, nagrania dokonano bez udziału publiczności, a występy części artystów zostały zarejestrowane w ich domach.
4. Powoli kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Codziennie pół godziny przed Mszą św. można skorzystać ze spowiedzi.
5. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o dobre urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli. A w piątek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
6. W najbliższym tygodniu wspominamy kolejne rocznice śmierci. Odeszli do domu Ojca i proszą nas o modlitwę: +Jadwiga Przewłocka – Udórz /18 V 2014/, Marianna Słaboń – Chlina /19 V 1990/, Kazimiera Słaboń – Chlina /19 V 2019/, Jan Kwartnik – Chlina /20 V 1989/, Stefan Nocoń – Udórz /20 V 1997/, Genowefa Kołodziej – Chlina /20 V 2002/, Jan Kucypera – Chlina /20 V 2018/, Henryk Kur – Chlina /21 V 1999/, Rajmund Sarwa – Chlina /21 V 2006/, Stanisław Ściański – Chlina /22 V 1999/, Andrzej Gomułka – Udórz /22 V 2006/, Adam Witkowski – Chlina /23 V 2017/, Czesław Sarwa – Chlina /24 V 1983/, Józefa Miąsko – Chlina /24 V 1985/. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
7. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego sie tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i błogosławieństwa Bożego.

Parafia pw. św. Bartłomieja AP.

Adres: Chlina 55, 42 - 439 Żarnowiec

Telefon: 32 644 91 63