Aktualności

OGŁOSZENIA PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 10 MARCA 2019

9 marca 2019 ks. Anatol

1. Dzisiaj I niedziela Wielkiego Postu. Po Mszy św. o godz. 15.00 nabożeństwo Gorzkich Żali, a na Mszy św. dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają książeczki do nabożeństwa.
2. Za tydzień na Mszę św. o godz. 15.00 proszę młodzież przygotowująca sie do bierzmowania z rodzicami.
3. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy włączyli się w ubiegłą niedzielę we Msze św. z udziałem Biskupa Piotra.
4. Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy za 2 tygodnie w niedzielę 24 marca.
5. Dziękuję P. Organiście i P. Kościelnemu za założenie rynien. Wymienione zostały również pozostałe rynny miedziane na plastikowe.
6. Bardzo proszę o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Można je składać do puszki pod chórem lub bezpośrednio p. Kościelnemu.
7.W związku z publikacjami medialnymi wskazującymi na możliwość uzyskania dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na modernizację systemu grzewczego budynków, prosimy o szczególną czujność podczas spotkań z osobami, które mogą podawać się za pracowników Wojewódzkiego Funduszu i w zamian za pomoc w wypełnianiu wniosków o dofinansowanie mogą żądać bezprawnych opłat. Jest to zachowanie niedopuszczalne i wypełnia znamiona czynu przestępczego. Wszelkie tego typu sytuacje proszę bezzwłocznie zgłaszać w najbliższej jednostce Policji. Jednocześnie przypominam o możliwości bezpośredniego zgłoszenia sytuacji pod numerem alarmowym 112, co może uchronić przed staniem się ofiarą oszustwa.
8. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i błogosławieństwa Bożego.Parafia pw. św. Bartłomieja AP.

Adres: Chlina 55, 42 - 439 Żarnowiec

Telefon: 32 644 91 63

NIP: 649 223 66 50