Aktualności

OGŁOSZENIA NIEDZIELA PALMOWA – 5 KWIETNIA 2020

4 kwietnia 2020 ks. Anatol

1. Dzisiaj Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Rozpoczyna się Wielki Tydzień.
2. LITURGIA WIELKIEGO TYGODNIA:
WIELKI CZWARTEK
Msza św. o godz. 18.00. Nie ma przeniesienia do ciemnicy.
WIELKI PIĄTEK
16.00 Liturgia Wielkiego Piątku. Obowiązuje post ścisły. Zachęcam do indywidualnej adoracji po Liturgii w grupach nie większych niż 5 osób. Adoracja do 21.00.
WIELKA SOBOTA
Nie ma poświęcenia pokarmów!
Zachęcam do adoracji przy Grobie Pana Jezusa przez cały dzień.
Liturgia Wielkiej Soboty o godz. 18.00. Przychodzimy ze świecami.
WIELKANOC
6.00 Rezurekcja. Nie ma procesji. Następne Msze św.: 10.00 w Udorzu, a w Chlinie o 12.00 i 15.00.
W dalszym ciągu obowiązuje zarządzenie władz państwowych o maksymalnej ilości 5 osób we Mszach św. i innych nabożeństwach!
Bardzo proszę pozostańcie w domach i uczestniczcie w liturgii poprzez środki masowego przekazu. Na Msze św. i Liturgię niech przyjdą tylko przedstawiciele rodzin, które zamówiły intencje Mszy św. W kolejnych parafiach, niestety, interweniowała wezwana policja ze wzgledu na większą niż 5 osób ilość uczestników Mszy św.
3. Ze względu na brak poświęcenia pokarmów w Wielką Sobotę przekazuję obrzęd błogosławieństwa pokarmów przed uroczystym posiłkiem w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.
Ojciec rodziny lub przewodniczący zapala świecę na stole i mówi:                                                                                                                                                                                                                                  Chrystus zmartwychwstał. Alleluja.                                                                                                                                                                                                                                                                             Wszyscy odpowiadają:                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.                                                                                                                                                                                                                                                                 Następnie ktoś z uczestników odczytuje tekst Pisma Świętego.                                                                                                                                                                                                                                      Bracia i siostry, posłuchajcie słów świętego Pawła Apostoła do Tesaloniczan. Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie. W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was.                                                                                                                                                                                                                                           Po odczytaniu tekstu przewodniczący mówi:                                                                                                                                                                                                                                                                     Módlmy się.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       Z radością wysławiamy Ciebie, Panie Jezu Chryste, który po swoim zmartwychwstaniu ukazałeś się uczniom przy łamaniu chleba. Bądź z nami, kiedy z wdzięcznością spożywać będziemy te dary, i jak dzisiaj w braciach przyjmujemy Ciebie w gościnę, przyjmij nas jako biesiadników w Twoim królestwie. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Wszyscy: Amen.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      Po posiłku ojciec rodziny lub przewodniczący mówi:                                                                                                                                                                                                                                             Uczniowie poznali Pana. Alleluja.                                                                                                                                                                                                                                                                             Wszyscy:                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           Przy łamaniu chleba. Alleluja.                                                                                                                                                                                                                                                                        Módlmy się:                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       Boże, źródło życia, napełnij nasze serca paschalną radością i podobnie jak dałeś nam pokarm pochodzący z ziemi, spraw, aby zawsze trwało w nas nowe życie, które wysłużył nam Chrystus przez swoją śmierć i zmartwychwstanie i w swoim miłosierdziu nam go udzielił. Który żyje i króluje na wieki wieków.                                         Wszyscy: Amen.
4. W najbliższym tygodniu wspominamy kolejne rocznice śmierci. Odeszli do domu Ojca i proszą nas o modlitwę: +Andrzej Przewłocki – Chlina /6 IV 1980/, Jan Chajduga – Chlina /6 IV 1983/, Władysław Pacoń – Chlina /7 IV 1995/, Marianna Słaboń – Chlina /7 IV 2000/, Marianna Słaboń – Udórz /8 IV 1993/, Jan Bieniek – Chlina /8 IV 1986/, Katarzyna Trąba – Chlina /10 IV 1999/, Stefania Gomułka – Chlina /10 IV 2009/, Władysław Rosół – Jeżówka /10 IV 2015/, Władysław Słaboń – Udórz /10 IV 2016/, Józefa Stanek – Udórz /11 IV 1991/, Jan Bieniek – Chlina /11 IV 2012/, Władysława Górnik – Chlina /11 IV 2017/. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie….
5. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i błogosławieństwa Bożego.

Parafia pw. św. Bartłomieja AP.

Adres: Chlina 55, 42 - 439 Żarnowiec

Telefon: 32 644 91 63