Aktualności

OGŁOSZENIA DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 3 CZERWCA 2018

2 czerwca 2018 ks. Anatol

1. Jesteśmy w oktawie Bożego Ciała. Po sumie procesja eucharystyczna wokół kościoła. W tygodniu, do czwartku włącznie, procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 18.00.
2. W czwartek o godz. 18.00 zakończenie oktawy. Msza św. i procesja eucharystyczna wokół kościoła do czterech ołtarzy, które przygotowują te same grupy, co na Boże Ciało. Po procesji poświęcenie wianków z ziół i kwiatów. Serdecznie zapraszam.
3. Jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia uroczystości Bożego Ciała. Bóg zapłać za wszelki trud.
4. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie ma w tym dniu postu.
5. Chciałbym w najbliższym czasie spotkać się z firmą wykonującą ogrzewania w kościołach i złożyć zamówienie do naszego kościoła. Jednak nie wiem, czy to robić, gdyż zostało złożone tylko 18 tys. zł i do samych materiałów dużo jeszcze brakuje. Dlatego bardzo proszę, aby składać ofiary, zwłaszcza ci, którzy tego nie uczynili. Wtedy będę widział, czy jesteście za tym, żeby było ogrzewanie w naszym kościele.
6. Intencja różańcowa na miesiąc czerwiec: „Aby sieci społecznościowe sprzyjały jedności wszystkich ludzi”.
7. Dzisiaj Dzień Dziękczynienia. Po Mszach do puszek składamy ofiary na świątynię Opatrzności Bożej.
8. W najbliższym tygodniu wspominamy kolejne rocznice śmierci. Odeszli do domu Ojca i proszą nas o modlitwę: +Stanisław Nowak – Udórz /4 VI 2001/, Leokadia Sarwa – Chlina /4 VI 2005/, Maria Słaboń – Udórz /4 VI 2006/, Stanisław Słaboń – Chlina /5 VI 2005/, Henryk Pluta – Udórz /7 VI 1984/, Stanisław Mudyń – Udorz /7 VI 1991/, Genowefa Nowak – Udórz /7 VI 2008/, Janina Kotnis – Chlina /8 VI 2008/, Stefan Nocoń – Chlina /8 VI 2015/, Jakub Pacoń – Chlina /9 VI 1983/, Stefania Słaboń – Chlina /9 VI 1988/. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie….
9. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i błogosławieństwa Bożego.

Parafia pw. św. Bartłomieja AP.

Adres: Chlina 55, 42 - 439 Żarnowiec

Telefon: 32 644 91 63